Ballina / Shendetesi / Ushqimi dhe Dieta / Recetët e bombicave
Loading...

Recetët e bombicave

Përbërësit

1 pako biskota

500ml qumësht

1margarinë

½  çokolladë kuzhine

200 gr kokos

5 lugë sheqer (lugë gjelle)

Përgatitja:

Keksat i vendosim në një enë të thellë. Shtohet sheqeri dhe qumështi, përzihet deri sa keksat ta marin lagështinë e duhur nga qumështi. Duke e përzier i shtojna çokolladen. Kur masa bashkohet, marim kokosin e vendosim në një pjatë dhe arrat në pjaten tjetër. Keksat i bëjmë në formë topi e lyejm në fillim me kokos pastaj me arra. Njësoi veprojna deri të hargjohet masa.

/MegaPress/

Shikoni gjithashtu

Receta për gullash

Përbërësit: 1 kg mish viçi 500 gr qepë 3 thelbinjë hudhër 1 karrotë 2 luge …