Ballina / Lajme / Kosovë / Repulika e Kosovës humbi 15 milion euro të Fondit Monetar Ndërkombëtar
Loading...

Repulika e Kosovës humbi 15 milion euro të Fondit Monetar Ndërkombëtar

Mimoza Kusari  Lila tashmë  deputete në partinë “ Alternativa” , filloi hovshum seancen e saj të parë në Kuvendin e Republikes së Kosovës. 

Lila akuzon PDK-në, sepse “Repulika e Kosovës humbi 15 milion euro të Fondit Monetar Ndërkombëtar, si rrjedhoj e faktit,  sepse vedi yn nuk ka pasur qeveri, e cila nuk ishte në përbërje dhe funksionalitet të plotë për të nënshkruar këtë kredi”.

Ajo i bënë thirrje PDK-së dhe listes PAN, që të reflektojnë karshi interesave të vendit, sepse edhe qytetarët janë të lodhur nga kjo situatë.

Gjithashtu ajo ju bëri me dije deputetëve  të Republikes së Kosovës, se “ 5000 euro u shpenzuan për mbajtje të zgjedhjeve të jashtëzakonshme “

Ndërsa ajo më tutje shton se ekziston rreziku zgjedhjeve tjera të jashtëzakonshme, ” kur zgjedhjet e zakonshme bëhen situatë e zakonshme në vendin tonë, atëherë  shteti është duke ofru një status të një krize të përhershme” ka thënë ajo. /MegaPress/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …

Loading...