Ballina / Teknologji / Aplikacione / Rikthehet loja e shumë dëshiruar “Super Mario”, tashmë mund ta luani në rrugë (Video)
Loading...

Rikthehet loja e shumë dëshiruar “Super Mario”, tashmë mund ta luani në rrugë (Video)

Shumë prej nesh e kujtojnë lojën e famshme “Super Mario’ e cila na ka mbajtur të gozhduar për orë të tëra përpara kompjuterit, por tani vjen në një version tjetër që mund të luhet në jetë reale.

Abhishek nga New York ka krijuar nivelin e parë të lojës ku nuk është e nevojshme që të ulesh në kompjuter, por të dalësh në rrugë apo në park për ta përdorur.

Ai ka vendosur një palë syze që i japin pamjen e lojës, ndërsa qëndron në rrugë dhe bën lëvizjet me një timon në dorë për të fituar, transmeton noa.

Ideja për të rikrijuar lojën e tij të preferuar i erdhi kur ishte duke testuar kufjet e Microsoft Hololens, dhe e mbaroi të gjithën për një muaj.

Shikoni gjithashtu

Dalin në shitje modelet më të reja Samsung Galaxy S9 dhe S9+

Samsung Galaxy S9 dhe S9+ vijnë me ekran Infinity Super AMOLED me rezoulicon Quad HD.  …