Ballina / World / Sports / Rooney hyn në histori të Premierligës
Loading...

Rooney hyn në histori të Premierligës

Wayne Rooney ka hyrë në histori të futbollit anglez.

Ish lojtari i Manchester United që këtë verë iu bashkua Evertonit, ka shënuar golin e 200-të në Premeirligë.

Rooney shënoi në ‘Etihad Stadium’ për t’i dhënë epërsinë Evertonit ndaj Manchester Cityt e për t’u bërë vetëm futbollisti i dytë që arrin numrin e 200 golave në Premeirligë.

Golashënuesi më i mirë në historiPremierligës mbetet Alan Shearer, me 260 gola. /albeu.com/

 

Shikoni gjithashtu

‘”Bale dhe Benzema duhet të largohen”, shpërthejnë tifozët

 Tifozët janë të dëshpëruar dhe nuk i duan më Benzeman e Bale në skuadër. Real …