Ballina / Teknologji / Mobile / Samsung ri-lanson Note 7 si Galaxy Note Fan Edition
Loading...

Samsung ri-lanson Note 7 si Galaxy Note Fan Edition

Samsung ka ri-lansuar Note7 në Korenë e Jugut nën emrin Galaxy Note Fan Edition. Kjo është në thelb e njëjta pajisje, por me disa ndryshime të rëndësishme që do të bëjë atë më pak të eksplodueshme.

Dallimi kryesor këtu është me të vërtetë në bateri, e cila siç e dimë tani, ishte burimi i zjarrit në Note7 origjinal. Fan Edition ka një bateri të vogël 3200mAh në krahasim me 3500mAh e Note7. Bateria e re kalon nëpër të njëjtin test të sigurisë për bateri që filloi me Samsung Galaxy S8.Përveç kësaj, Edition Fan gjithashtu vjen me të njëjtën softuer që është në S8 dhe S8 +, të plotë me Bixby.

Pjesa tjetër e telefonit është identik me Note7 në çdo kuptim të fjalës. Samsung nuk është i turpshëm për të pranuar se Edition Fan është në thelb duke u bërë nga copa dhe pjesë të Note 7. Telefoni i ri është duke u bërë nga të gjitha pjesët e papërdorura Note7, për të cilat Samsung vishet me një ‘nismë eko-miqësore’.

Samsung planifikon të shesë 400.000 njësi të modelit FE në Kore, dhe shitjet në tregjet e tjera do të vendosen më vonë. Ky me gjasë nuk do të jetë një lansim konvencional, sidomos me Note 8 pranë debutimit.

Galaxy Note Fan Edition vjen me çmim prej $611 dhe do të jetë në dispozicion më 7 korrik në Black Onyx, Coral Blue, Gold Platinum, dhe Titanium Silver.

Shikoni gjithashtu

Dalin në shitje modelet më të reja Samsung Galaxy S9 dhe S9+

Samsung Galaxy S9 dhe S9+ vijnë me ekran Infinity Super AMOLED me rezoulicon Quad HD.  …