Ballina / Lajme / Sekuestrohen 1.7 ton drogë në detin e Vlorës
Loading...

Sekuestrohen 1.7 ton drogë në detin e Vlorës

Policia Kufitare Delta Forca në bashkpunim me Guardia Di Finanza dhe QNOD, mbrëm kan sekuestruar 1.7 ton drogë në detin e Vlorës.

Trafikantët drogen e kan vendosur në një gomane lundruese. Për këtë sasi të drogës ishin të njoftuar, policia e dy shteteve, raportojnë mediat italiane.

Kontrolli është kryer për parandalimin e trafikimit të lëndëve narkotike. Policia ende nuk ka dhënë informacion nëse është arrestuar, ndonjëri nga trafikuesit e drogës.

 

/MegaPress.AL/

 

 

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...