Ballina / Lajme / Sekuestrohen 1.7 ton drogë në detin e Vlorës

Sekuestrohen 1.7 ton drogë në detin e Vlorës

Policia Kufitare Delta Forca në bashkpunim me Guardia Di Finanza dhe QNOD, mbrëm kan sekuestruar 1.7 ton drogë në detin e Vlorës.

Trafikantët drogen e kan vendosur në një gomane lundruese. Për këtë sasi të drogës ishin të njoftuar, policia e dy shteteve, raportojnë mediat italiane.

Kontrolli është kryer për parandalimin e trafikimit të lëndëve narkotike. Policia ende nuk ka dhënë informacion nëse është arrestuar, ndonjëri nga trafikuesit e drogës.

 

/MegaPress.AL/

 

 

Loading...

Shikoni gjithashtu

Kancelari Kurz takon Setki Ibraimin, i jep përkrahje për garën komunale

Kancelari austriak Sebastian Kurz sot ka takuar shqiptarin nga Tetova, Setki Ibraimi i cili gaton …