Ballina / Lajme / Kosovë / Sekuestrohen dy armë dhe arrestohen dy persona të dyshuar për armëmbajtje pa leje
Loading...

Sekuestrohen dy armë dhe arrestohen dy persona të dyshuar për armëmbajtje pa leje

Në orët e mesditës së sotme të datës 1 shkurt 2018, Policia në Mitrovicë ka arrestuar dy persona të dyshuar si dhe janë sekuestruar dy armë.

Arrestimi i të dyshuarve L.B.,18 vjeçar dhe V.A., 21 vjeçar,është bërënë sheshin “Isa Boletini’’ në Mitrovicë, me ç’rast gjatë kontrollit të detajuar tekdy të dyshuarit në posedimjanë gjetur dyarmë të llojit pistoletë për të cilat të dyshuarit nuk posedonin leje për armë.

Dy të dyshuarve pas procedurave intervistuese, me urdhër të prokurorit të rastit u është caktuar masa e ndalimit policor.

Ndaj të dyshuarit është iniciuar procedurë për veprën penale ‘mbajtje në pronësi, posedim i paautorizuar i armës”. Thuhet në komunikaten e lëshuar për media nga

Zyra për Informim dhe Marrëdhënie me Publikun, Drejtoria Rajonale e Policisë  në Mitrovicë.

 

/MegaPress.AL/

 

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …