Ballina / Lajme / Kosovë / SHBA nuk ka shprehur interes nëse do të përfshihet në dialogun Kosovë – Serbi
Loading...

SHBA nuk ka shprehur interes nëse do të përfshihet në dialogun Kosovë – Serbi

Ditë më par presidenti z. Hashim Thaçi  takoi zëvendëspresidentin amerikan z. Mike Penci, ku nga ai mori premtimin se SHBA do të përfshihen për të qenë pjesë e dialogut që do të zhvillohet mes Kosovës dhe Serbisë.

Ndërsa dialogu mes Kosovs dhe Serbisë është duke u zhvilluar me ndermjetësimin e Bashkimit Evropian.

Nga ana tjetër njohësi i çështjeve politikez. Azem Vllasi ka thënë se gjatë dialogut që është duke u zhvilluar mes dy shteteve, Kosova nuk duhet të mendoi për SHBA por ta mar situaten në duar. Pasi që disa shtete janë të interesuar që Serbia të bëhet pjesë e Bashkimit Evropian ka thënë ai.

/MegaPess.al/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...