Ballina / Lajme / Kosovë / Shkelet e drejtat e punëtorëve teknik të shkollave në Prishtinë
Loading...

Shkelet e drejtat e punëtorëve teknik të shkollave në Prishtinë

 Puntorët teknik të shkollave “Dardania” , “Asim Vokshi” , “Ismail Qemaili” , “Gjergj Fishta”, “Pjeter Pogdani” nesër do të futen në grevë përshkak të vonesë së pagave.

Nga ana tjetër Drejtori i Arsimit në Prishtinë është zotuar se së shpejti do të zgjidhet kjo çështje e pagave të punëtorëve teknik, ka njoftuar Sindikata e Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës .

/MegaPress/

 

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …