Ballina / Sport / Shorti i Europa League, shqiptarët rikthehen në stadiumin famëkeq të Beogradit
Loading...

Shorti i Europa League, shqiptarët rikthehen në stadiumin famëkeq të Beogradit

Sapo është hedhur shorti për fazën e grupeve të Europa League, ku Skëndërbeut të Korçës do t’i duhet të përballet me serbët e Partizanit të Beogradit, Young Boys të Zvicrës dhe Dinamon e Kievit duke pretenduar që të kalojnë në fazën eleminimeve direkte.

GRUPET

GRUPI A: Vijareal; Makabi Tel-Aviv; Astana; Slavia Pragë

GRUPI B: Dinamo Kiev; Jang Bojz; Partizan Beograd; Skënderbeu

GRUPI C: Sporting Braga; Ludogorets; Hofenhajm; Istanbul Bashakshehir

GRUPI D: Milan; Austria Vjenë; Rijeka; AEK Athinë

GRUPI E: Olimpik Lion; Everton; Atalanta; Apollon Limasol

GRUPI F: Kopenhagen; Lokomotiva Moske; Sherif Tiraspol; Zhilin

GRUPI G: Viktoria Plzen; FCSB; Hapoel Ber Sheva; Lugano

GRUPI H: Arsenal; BATE; Këln; Crvena Zvezda

GRUPI I: RB Salcburg; Olimpik Marsejë; Vitoria Gimaraesh; Koniaspor

GRUPI J: Atletik Bilbao; Herta Berlin; Zoria; Ostersunds

GRUPI K: Lacio; Nicë; Zylte Varegem; Vitese

GRUPI L: Zenit; Real Sociedad; Rosenborg; Vardar

/albeu.com/

Shikoni gjithashtu

Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është …