Ballina / Lajme / Shqipëri / Shpartallohen dy grupe kriminale gjatë një operacioni policor
Loading...

Shpartallohen dy grupe kriminale gjatë një operacioni policor

Policia italiane  në bashkpunim me Guarda di Financa gjatë një operacioni sot në mëngjes ka prangosur disa shqiptarë e italian , nën akuzen për trafik droge, kanabisi, cigare dhe alkool kontrabandë nga Shqipëria në Itali.

Gjatë hetimeve nga policia italiane kan zbuluar aktivitete kriminale, ku te dy grupet mereshin me trafikim te cigareve, alkoolit dhe marihuanës.

 

Të njejtit siç raportojnë mediat italiane janë arrestuar në dhjetor të 2017 nga policia e Brindizit, ku të njejtit janë zënë duke trafikuar cigare, drogë dhe alkool, e të cilët kishin arritur të fshihen me ndihmen e miqëve të tyre.

/MegaPress.AL/

 

Shikoni gjithashtu

Policia shqiptare konfiskojnë 63 kg kokainë të gjitha pakot kan një kod të veçantë

Policia shqiptare në një konferencë për media ka treguar se dje kan konfiskuar 63 kg …