Ballina / Lajme / Bota / Shpërthen autoambulanca 95 viktima 150 të lënduar
Loading...

Shpërthen autoambulanca 95 viktima 150 të lënduar

Pas një shpërthimi të një autoambulance në Kabul, kan vdekur 95 persona dhe 150 janë lënduar.  Terroristët kan arritur ta fusin autoambulancen afër Ministrisë së Punëve të Brenshme, ku në afërsi ka spitale dhe stacione të policis.

Kamikazi pasi është ndaluar nga policia ju ka thënë se ka një pacient të lënduar. Menjëherë pasi është futur në zonen e populluar, ai ka aktivizuar bomben dhe autoambulanca ka shpërthyer, transmeton AL Jazeera.

Ekipet emergjente janë duke u përpjekur për të ju ndihmuar civilëve të cilët janë në të rëndë. Ndërsa policia ka lokalizuar vendin, por atentatin përsipër e kan marur talebanët, duke thënë se cal i sulmit ishin stacionet policore dhe MPB.

/MegaPress.AL/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...