Ballina / Lajme / Shpërthimi në një shtëpi në Barcelonë la një të vdekur – policia thotë se ka lidhje me sulmin me furgon!
Loading...

Shpërthimi në një shtëpi në Barcelonë la një të vdekur – policia thotë se ka lidhje me sulmin me furgon!

Një shpërthim ka ndodhur të mërkurën në një shtëpi në Kataloni, si pasojë e të cilit është vrarë edhe një person.

Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi – duke u thirrur në deklaratat e autoriteteve policore – shpërthimi kishte lidhje me sulmin terrorist shkatërrues në Las Ramblas të Barcelonës, nga i cili mbetën të vdekur 13 persona dhe u lënduan dhjetëra të tjerë.

Sipas njoftimeve, shpërthimi ishte në fshatin Alcanar në Katalonjën jugore.

Ishte një shtëpi e rrënuar, dhe pas shpërthimit të zjarrfikësve gjetën brenda vetes 20 cilindra gazi.

Gjithashtu thuhet se edhe disa shtëpi të tjera u prekën nga shpërthimi. /Telegrafi/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …