Ballina / Show Bizz / Shqiptari zgjidhet si më i bukuri i Zvicrës, Kenan Murseli fiton titullin e ‘Mister Swiss Francophone’
Loading...

Shqiptari zgjidhet si më i bukuri i Zvicrës, Kenan Murseli fiton titullin e ‘Mister Swiss Francophone’

Djaloshi nga Kosova por që jeton në Zvicër, Kenan Murseli ka fituar titullin si djaloshi më i bukur në spektaklin e bukurisë ‘Miss&Mister Swiss Francophone’, konkurs ky jashtëzakonisht shumë në konkurencë të madhe mirëpo ka arritur të mund të gjithë konkurencën dhe të shpallet si më i bukuri në shtetin helvetik. Kenan Murseli tregon se ka pasur shumë emocione gjatë gjithë spektaklit nëpër gara dhe kompeticione deri në finale mirëpo i’a ka dalë mbanë. “Për mua ka qenë shumë emocion, një ëndërr që është realizuar, kam pasur shumë stress por prap se prap kam përjetuar një aventurë të bukur dhe mendoja që edhe sikur most ë fitoja nuk duhet me thënë që kam hup po me shiqu gjithë që më ka dhënë kjo aventurë, tash pres të investoj edhe më shumë në këtë konkurs që të krenohem që më është dhënë mundësia të zgjidhem mister sepse pa përkrahje nuk do isha askundi e të përfaqësoj edhe Kosovën”, shprehet ai.

Shikoni gjithashtu

Në këto ditë të vetizolimit, ja deri ku arrin kreativiteti e të rinjve

Kosova është në gjendje emergjence e gjithë kjo pasi janë konfirmuar disa raste pozitive në …