Ballina / Show Bizz / Si dukeshin aktorët tanë të preferuar në rolin e tyre të parë në një film? (Foto)
Loading...

Si dukeshin aktorët tanë të preferuar në rolin e tyre të parë në një film? (Foto)

Nëse na u kërkua të shpjegonim se si një aktor dukej në filmin e tyre të parë, shumica prej nesh ndoshta do t’i kujtojnë ato siç ishin në një nga rolet më të shquara të hershme të tyre.

Leonardo DiCaprio është kujtuar më së miri për rolin e tij në “Titanik”; Arnold Schwarzenegger gjithmonë do të jetë Terminatori, ndërsa Robert Downey Jr është Toni Stark nga “Iron Man”.

Por shpesh ndodh që performanca e parë e një aktori nuk ishte në të vërtetë hera e parë e tij në ekran.

Hidhni një sy në përzgjedhjen e mëposhtme të fotografive që krahason se si disa nga yjet më të njohura të sotëm dukeshin për herë të parë përpara një aparati me performancën e tyre prej aktori.

Bright Side përpiloi këtë listë me krahasimet atëherë dhe sot dhe dallimi është mjaft i madh, shkruan MegaPress.

Robert Downey Jr.Pound (1970) – Captain America: Civil War (2016)

Charlize Theron, 2 Days in the Valley (1996) – Snow White and the Huntsman 2 (2016)

Arnold Schwarzenegger, Hercules in New York (1969) – Terminator Genisys (2015)

Leonardo DiCaprio, Santa Barbara (1984-1993) – The Revenant (2015)

Mila Kunis, Baywatch (1989-2001) – Jupiter Ascending (2015)

Scarlett Johansson, North (1994) – Captain America: Civil War (2016)

Lindsay Lohan, The Parent Trap (1998) – The Canyons (2013)

Tom Cruise, Endless Love (1981) – Mission: Impossible — Rogue Nation (2015)

Brad Pitt, Dallas (1978-1991) – The Big Short (2015)

Jessica Alba, Beverly Hills, 90210 (1990-2000) – Dear Eleanor (2015)

Matt Damon, Mystic Pizza (1988) – The Martian (2015)

Tom Hanks, He Knows You’re Alone (1980) – A Hologram for the King (2016)

Jean-Claude Van Damme, Monaco Forever (1984) – Pancake Man (2015)

Angelina Jolie, Lookin’ to Get Out (1982) – By the Sea (2015)

Josh Herdman, Harry Potter and the Sorcerer’s Stone (2001) -MMA fighting (2016)

/MegaPress/

Shikoni gjithashtu

Këngët e suksesëshme të Berat Alili & Rexhije Fazliu (Foto-Video)

Industria muzikore shqiptare aktualishtë është shumë produktive. Fal zerit shumë melankolil dhe te veqant Berat …

Loading...