Ballina / Uncategorized / Recetë kundër akneve?
Loading...

Recetë kundër akneve?

Shumë femra por edhe meshkuj kan problem me akne, pika  të zeza dhe pore në fytyrë. Jo shpesh ndihen komod pasi që shumë kush irritohet nga kjo pamje. Është e thjeshtë t`i largoni këto probleme në mënyrë shtepiake.

1 lugë gjelle sodë buke dhe ujë.

Soda e bukes vendoset në një kuti apo pjatë. I shtohet uji deri sa të mer formen e një kremi. Pastaj fytyra lahet me ujë të ftohtë dhe lyhet fytyra me masken e pregaditur. Maska në fytyrë mbahet 10-20 minuta. Gjatë shpërlarjes duhet të mesazhohet fytyra dhe yë largohet masa. Nuk duhet lyer me ndonjë krem sepse mbushen poret e sapo hapura dhe mund të kthehen papastërtina në fytyrë.

/MegaPress/

Shikoni gjithashtu

“Mamacita” është duke u pëlqyer shumë nga publiku

“Mamacita” titullohet kënga e Mak Zogaj e publikuar në kanalin zyrtar në Youtube së bashku …