Ballina / Lajme / Bota / Vërshime në Sierra Leon ( Video )
Loading...

Vërshime në Sierra Leon ( Video )

Shërbimet emergjente dhe agjencitë e ndihmës në Siera Leone janë duke punuar për të gjetur viktima të rrëshqitjeve të rënda dhe përmbytjeve. Mijëra njerëz ende mungojnë.

Ku më shumë se 300 persona janë të vdekur nga rrëshqitja e dheut pas shirave të dendur në Afrikë.  Zona më e goditur konsiderohet të jetë qarku Regent në periferi të Freetown, ku dhjetëra shtëpi ishin zhytur kur kodra u rrëzua rreth orës 06:00. Ndërsa zyrtar i menaxhimit të fatkeqësive në Sierra Leone, Candy Rogers, tha se “mbi 2,000 njerëz janë të pastrehë”

Ndërsa banorët po përpiqen të nxjerrin trupa të mbetur nën rrënoja raporton BBC.

/MegaPress/

 

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …