Ballina / Sport / S’ka vend për të, Barcelona huazon Ardan tek Galatasaray
Loading...

S’ka vend për të, Barcelona huazon Ardan tek Galatasaray

Duket se ka marrë fund periudha e artë e Arda Turan tek Barcelona. Mungesa e hapësirave atje ka detyruar katalanasit që t’a huazojnë për dy vite tek Galatasaray.

Ky është edhe ekipi ku Turan u formua si futbollist.

Ai ka një kontratë që zgjat edhe tre vite me Barcelonën dhe pasi të përfundoi periudhën e huazimit tek Galatarasaray do t’i duhet të rikthehet sërish tek katalanasit.

Turan u ble për 30 mln euro nga Atletico Madrid ku po kalonte një periudhë të artë. /albeu.com/

Shikoni gjithashtu

Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është …

Loading...