Ballina / Sport / Skënderbeu përfaqëson shqiptarët në Europë
Loading...

Skënderbeu përfaqëson shqiptarët në Europë

Skënderbeut do të jetë ekipi i vetëm shqiptar që do të bëjë gara në Europë, pasi ka siguruar një vend në Europa Ligë.

Klubit nga Korça i ka mjaftuar barazimi pa gola në Elbasan Arena ndaj Dinamo Zagrebit për të siguruar një vend në garën europiane.

Korçarët pjesëmarrjen në Europa Ligë për herë të dytë në historinë e klubit e siguruan përmes golit si mysafir që e shënuan një javë më parë.

Golin në atë takim e realizoi Liridon Latifi.

/KOHAnet/

Shikoni gjithashtu

Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është …