Ballina / Lajme / Snajperisti shqiptar denohet me 20 vjet burg
Loading...

Snajperisti shqiptar denohet me 20 vjet burg

Elvis Koloveri është dënuar me 20 vjet burg nga Gjykata e Krimeve të rënda. Koloveri  me 13 korrik ka kryer një atentat vrasje brenda rrethojave të burgut në Vaqarr, kundër Gazmir Daçit, ndërsa  gabimisht ka plagosur një të denuar me nënshtetësi nga Kosova.

Prokurori ka vërtetuar se Koloveri ishte i pajisur me një armë të sofistikuar, një snajper.  Ndërsa sipas avokatit të Koloverit, dëshmitë janë falsifikuar dhe se Koloveri nuk ka të bëjë asgjë me atentatin.

Ndërsa gjykata ka dëshmi se sipas të dhënave  balistike Koloveri gjatë atentatit ka qëndruar në një kodër e cila është afër burgut dhe se nuk ka mundur ta kryej me sukses aktin e vrasjes kundër Daçit.

/MegaPress.al/t

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...