Loading...

Snikers

1 pako biskota

1gotë e ujit sheqer

1 krem

70gr margarinë

2 gota lajthi ( fistek )

2 çokollada kuzhine

1 gotë ujë

Pregaditja

Vendosim sheqerin në tenxhere përzihet deri sa fillon të mer ngjyrë. Pastaj i shtohet kremi, uji dhe margarina. 5 minuta duhet të vëloj dhe largohet nga zjarrii. Karramelit i shtohen lajthitë apo fistek dhe përziehen.

Në një tavë i rendisim biskotat dhe mbi to hedhet karamelin. Snikersi futet në frigorifer për 30 minuta, deri të mer formen e ngurtësuar. Pastaj lyhet me çokolladë.

/MegaPress/

Shikoni gjithashtu

Receta për gullash

Përbërësit: 1 kg mish viçi 500 gr qepë 3 thelbinjë hudhër 1 karrotë 2 luge …