Ballina / Lajme / Bota / Sputnik: Kjo është receta sekrete për ushtrinë e Kosovës
Loading...

Sputnik: Kjo është receta sekrete për ushtrinë e Kosovës

Paralelisht me negociatat për shumicën parlamentare të Kuvendit të Kosovës, në Prishtinë po bëhen përgatitje të vazhdueshme për transformimin e Forcës së Sigurisë të Kosovës në ushtri.

Kështu shkruan Sputnik-u rus duke iu referuar burimeve të saj.

“Partitë shqiptare, mbi të gjitha partia që drejtohet nga Kadri Veseli, PDK, i ka siguruar tre nga katër votat e pakicave për votimin e Ligjit për formimin e ushtrisë”, transmeton Klan Kosova.

/zeri.info/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …