Ballina / Lajme / Kosovë / Stoltenberg: Duhet të përmbushen disa kushte për formimin e ushtrisë
Loading...

Stoltenberg: Duhet të përmbushen disa kushte për formimin e ushtrisë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha se pa përmbushjen e disa kushteve, apo pëlqimin e përfaqësuesve të pakicave etnike në Kosovë nuk do të ketë transformim të Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri.

Stoltenberg ka thënë për Blic-in serb se është e rëndësishme që shndërrimi i FSK-së në ushtri të kryhet në përputhje me të gjitha rregullat dhe Kushtetutën, transmeton Klan Kosova.

I pyetur nëse do të kundërshtohet një gjë e tillë , ai tha se janë të fokusuar dhe  në konsultim dhe kontakte të ngushta me Kosovën në këtë pikë.

” E kam shprehur  shqetësimin tim në lidhje me nismat e fundit për krijimin e ushtrisë së Kosovës pa i përmbushur kushtet e nevojshme, në fakt, pa pëlqimin e përfaqësuesve të pakicave etnike në Kosovë. Formimi i ushtrisë duhet të shkojë përmes procesit parlamentar dhe duhet të jetë të në pajtim me Kushtetutën “, tha Stoltenberg.

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

11 Komentet

 1. 介紹ELEGANCE底粧系列。

 2. OneCaratBeauty【香港美容KOL】: 胎盤素 旺角 OneCaratBeauty【香港美容KOL】: 旺角 OneCaratBeauty【香港美容KOL】【醫學美容】【黑店】提防中伏!香港旺角美容院及化妝品店評論與及最新黑店名 單!

 3. 免壓力測試,按揭不限物業種類,最高可按足8成,轉按低息保證! 淨供息樓花按揭. 免審查個人信貸. 全期定息按揭. 輕鬆套現.

 4. 快速恢復肌膚水分,修復平衡,瞬間軟化並舒緩肌膚。無油。

 5. 完美的尺寸結合柔軟的錐形刷頭,能搭配粉狀腮紅使用,採用抗菌科技。

 6. BEVY C. 妝前保養 【極淬美白系列】極淬美白凝霜 WHITE UP MOISTURE CREAM的商品介紹 BEVY C. 妝前保養,極淬美白系列,極淬美白凝霜 WHITE UP MOISTURE CREAM

 7. 持久防水!海灘必備DOLCE&GABBANA Passioneyes睫毛液 – STYLE-TIPS.COM 天陰下雨,化眼妝更要注意防水防油!趁還未進入夏季,就要為自己作好準備,挑選防水妝…

 8. NEAUVIA,歐洲血統透明質酸,目前遍布於全世界56個國家,行政總部在瑞士,卻是源自於意大利的品牌。採用21世紀先進的技術,提取出前所未有的高純度透明質酸,迅速的在全球攻占市場,卓越的品質,領先的技術和平民的價位,已經逐漸的出現在大眾的視線裡,被越來越的人使用。NEAUVIA以系列分女性專用和男性專用,大中小分子以及唇部專用和私處專用,其中私處專用己經在國內一些比較大的整形機構普遍使用。素材提取無與倫比的純淨,運用嶄新PEG鏈結技術-更安全

 9. Cesc Fabregas is unlikely to be fit to face Chelsea on Sunday with Arsenal manager Arsene Wenger unwilling to risk aggravating his skipper’s hamstring injury. Cesc Fabregas will not be risked by Arsenal boss Arsene Wenger for crunch Cheslea showdown

 10. Captain John Terry, forward Eden Hazard and midfielder John Obi Mikel also travelled to Amsterdam despite doubts over their fitness. The trio were part of Chelsea’s 25-man playing party which travelled to Holland for tomorrow’s match at the Amsterdam ArenA, the Blues confirmed on their website. Road to Amsterdam: Chelsea doubts Hazard, Terry and Mikel on team bus to airport as Blues look relaxed ahead of Benfica clash

 11. Read our in-depth iPhone XS Max review
  Read our hands-on iPhone XR review
  link
  Read our hands-on Apple Watch 4 review
  iPhone XS price and release date
  iPhone XS

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Loading...