Ballina / Sport / Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes
Loading...

Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është tutbollist i FC Zürich. Toni Domgjoni, çdo vit shkon dhe viziton vendlindjen për mos tu harruar tradita, gjuha dhe ai e din mirë se nga ka ardhur.

Futbollisti, është edhe shumë human pasiqë ndihmon shumë familje në sferën financiare, për të kaluar festat e fundvitit me një dinjitet më të ngrohtë. Toni tani gjindet në Bishtazhin dhe si gjithmonë ai edhe kësaj rradhe ndihmon rininë e Bishtazhint për zbukurimin e fshatit.

Toni është një talent që po tregon lojëra mahnitëse dhe kërkohet nga shumë klube europiane!

Shikoni gjithashtu

FC Kosova München fillon sezonën me dy fitore, së shpejti në Bezirksliga të Gjermanisë

FC Kosova München ka filluar sezonin pranverorë me dy lojërat e para dhe me dy …