Ballina / Show Bizz / Surpriza e Mejreme Kurtit për festat e Fund Vitit Foto-Video
Loading...

Surpriza e Mejreme Kurtit për festat e Fund Vitit Foto-Video

Mejreme Kurti është këngëtarja nga Shqipria e cila me zërin e saj melankolik që në fillim të karrieres ka bërë numer të madhë fansash afër vetës. Pas marteses në Maqedoni përkatësisht në qytetin e Tetoves karriera e këngëtares depertoj kufirin e Shqiperi për një kohë shumë të shkurtër ajo arriti të jetë këngëtarja më e kërkuar për ahengjet familjare në gjitha trojet shqiptare e në diaspor. Zeri briland që këngëtarja posedo, po dhe bashkpuntoret profesionis që Mejremja ka vendosur të bashkpunoi ndër vite kanë bërë të mundur që emri saj të jetë ndër emrat më të kërkuar në gjithë shqiptarin. Mejremja ka bashkpunuar me kompuzitor të njohur si- Virusi, Fatos Canoll, Ardjan Kastrati, Bekim Malsia dhe autor shumë të suksesëshëm si Arben Duka, Senka Nuhiu, Milaim Islami, Rifat Maxhuni etj.
Mejremja pavarsisht fames ajo është një grua shumë e përkushtuar dhe një nënë shembullore për femijet e saj.
Pikërisht është kjo arsyja që Mejremja pavarsisht kërkesave të shumta për koncerte në qdo vend ku ka shqiptar ajo shumicën e datave i rezervoi në vendin e saj në Maqedoni.
Përndryshe këngëtarja në fjal është kritikuese e ashper e muzikes tallava, ajo zotohet që deri në funde të karrjeres do këndoi muziken burimore shqipe.

Shikoni gjithashtu

Në këto ditë të vetizolimit, ja deri ku arrin kreativiteti e të rinjve

Kosova është në gjendje emergjence e gjithë kjo pasi janë konfirmuar disa raste pozitive në …