Ballina / Lajme / Kosovë / Takohen Haradinaj, Veseli e Pacolli
Loading...

Takohen Haradinaj, Veseli e Pacolli

Një ditë para vazhdimit të seancës konstitutive, ku pritet zgjedhja e kryetarit të Kuvendit,një takim që ka filluar në orët e vonshme të mbrëmjes, është duke u zhvilluar në mes të përfaqësuesve të koalicionit PDK-së dhe AAK-së, Kadri Veseli e Ramush Haradinaj, si dhe kreut të AKR-së, Behgjet Pacolli. Kështu ka bërë të ditur televizioni publik i Kosovës, duke u thirrur në burime jozyrtare.

Takimi,. sipas këtij mediumi, është duke u zhvilluar në residencën e Pacollit në lagjen ‘Hajvalia’

Kujtojmë se gjatë ditës së sotme, kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-NISMA, Ramush Haradinaj, ka thënë se seanca konstitutive e thirrur për nesër, ka mundësi të mos mbahet, për shkak që, siç tha ai, po synohet për formimin e një qeverie gjithëpërfshirëse.

Ndërsa, kryetari i LDK-së, Isa Musatafa, nga ana tjetër ka thënë se pas një takimi që ka pasur me kreun e AKR-së, Behgjet Pacolli, është i bindur se koalicioni LDK-AAK-Alternativa është i palëkundur dhe i fortë, ashtu siç ishte në fillim.

Edhe zyrtarë të AKR-së gjatë ditës janë shprehur të sigurt se nuk ka asnjë marrëveshje PAN-AKR.

/Telegrafi/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...