Ballina / Lajme / Kosovë / Thaçi dekoroi me “Medaljen Presidenciale Jubilare”ish shefin e UNMIKUT Bernard Kushner
Loading...

Thaçi dekoroi me “Medaljen Presidenciale Jubilare”ish shefin e UNMIKUT Bernard Kushner

Presidenti i Republikës së Kosovës z. Hashim Thaçi ka pritur në një takim ish shefin e diplomacisë franceze dhe ish shefin e UNMIK-ut, Bernard Kushner.

Në këtë takim biseduan për periudhen e pas luftës deri në formimin e shtetit të ri. Presidenti z. Thaçi e falenderoj z. Kushner për kontributin e dhënë gjatë kohës kur ishte shef i UNMIKU-t në Kosovë.

Nga ana tjetër z. Kushner premtoj se do të vazhdoi përkrahjen e tij për Kosovën edhe më tutje. Po në këtë takim Presidenti z. Hashim Thaçi, z. Bernard Kushner e dekoroi me “Medaljen Presidenciale Jubilare” të dhjetëvjetorit të pavarësisë.

 

/MegaPress.AL/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...