Ballina / Lajme / Kosovë / Thaçi dekoron me Medalje Presidenciale politikanin Blerim Shala
Loading...

Thaçi dekoron me Medalje Presidenciale politikanin Blerim Shala

Presidenti i Kosovës z. Hashim Thaçi i ka dhënë Medalje Presidenciale Jubilare politikanit Blerim Shala, për gjithë kontributin e dhënë si në politik ashtu edhe në publicistikë.

Postimi i plotë

Me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të pavarësisë, sot e dekorova politikanin, publicistin dhe intelektualin e shquar Blerim Shala, për kontributin e tij të gjatë në gazetari, publicistikë.

Po ashtu edhe për pjesëmarrje e tij në Delegacionin e Rambujesë, rolin si koordinator i Ekipit të Unitetit gjatë negociatave për zgjidhjen e statusit final të Kosovës si dhe për aktivitetin e tij të pareshtur për demokratizimin e skenës politike të Kosovës. HTH

 

/MegaPress.AL/

Loading...

Shikoni gjithashtu

NISMA SOCIALDEMOKRATE ARTIKULUESE E VËRTETË E KËRKESAVE TË QYTETARËVE TË KOSOVËS, PËR SHTETIN QË DUAM

Jemi në një moment jashtëzakonisht të rëndësishëm për Kosovën dhe fatet e saj të së …

Loading...