Ballina / Lajme / Kosovë / Thaçi dhe Pacolli dorëzuan një kopje të deklaratës së Pavarësisë së Kosovës në Bibliotekën e Kongresit amerikan
Loading...

Thaçi dhe Pacolli dorëzuan një kopje të deklaratës së Pavarësisë së Kosovës në Bibliotekën e Kongresit amerikan

Presidenti Thaçi  dhe Ministri i Jashtëm z. Pacolli  në dhjetë vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, kan dorëzuar  një kopje të deklaratës së Pavarësisë së Kosovës në Bibliotekën e Kongresit amerikan. 

Bashkë me shumë dokumente të rëndësishme botërore, deklarata e Pavarësisë së Kosovës do të ruhet përjetësisht në vendin dhe shtetin, i cili dje mbështeti lindjen, derisa sot ruan ekzistencën e kësaj deklarate dhe shtetit tonë.

Ndërsa  gjatë vizites në Bibloteken e Kongresit amerikan, Presidenti z. Thaçi edhe Ministri i Jashtëm z. Behgjet Pacolli duket se janë mahnitur nga pamjet arkitektonike.

 

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …

Loading...