Ballina / Lajme / Kosovë / Thaçi ka emëruar 21 prokurorë të rinj të shtetit
Loading...

Thaçi ka emëruar 21 prokurorë të rinj të shtetit

Fuqizimi i sundimit të ligjit në Kosovë shënoi hap tjetër të madh sot. Me dekret kam emëruar 21 prokurorë të rinj të shtetit, nëpër prokuroritë Themelore të Kosovës, të cilët dhanë betimin se do t’i qëndrojnë besnikë Kushtetutës së Republikës së Kosovës. Shkruan në profilin e tij në facebook Presidenti i Kosovës z. Hashim Thaçi.

/MegaPress.AL/

 

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …