Ballina / Lajme / Kosovë / Thaçi: Lufta kundër terrorizmit do të jet e palëkundur
Loading...

Thaçi: Lufta kundër terrorizmit do të jet e palëkundur

Presidenti i Republikes së Kosovës Hashim Thaçi, në një potim në Facebook ka dënuar rëndë sulmin terroristë i cili ka ndodhur sot në Barcelonë. Përmes këtij postimi bashkndjen dhembje së bashku me familjarët e të vrarëve dhe të lënduar. Por kujton se lufta kunder terrorizmit do të jet e palëkundur dhe pakompromis në të gjithë boten.

Postrimi i plotë:

Në këto çaste të rënda, populli i Kosovës bashkëndjen me familjet e viktimave si pasojë e sulmit terrorist në Barcelonë.

Ne dënojmë ashpër këtë sulm dhe, së bashku me aleatët tanë, mbesim të palëkundur në luftën e përbashkët dhe të pakompromis kundër terroristëve kudo në botë.

Vlerat demokratike që shoqëritë tona i kanë ndërtuar, nuk do të mund të përdhosen nga sulme të tilla qyqare kundër qytetarëve të pafajshëm. H.TH

/MegaPress/

 

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …