Ballina / Lajme / Kosovë / Thaçi: Në ditët tona më të vështira, Biden ishte zëri ynë
Loading...

Thaçi: Në ditët tona më të vështira, Biden ishte zëri ynë

Gjatë qëndrimit në SHBA, presidenti z. Hashim Thaçi  ka takuar zëvendës presidentin e SHBA-së Joe Biden. Thaçi ka rikujtuar se z. Biden, ka qenë zëri i shqiptarëve në kohën kur Kosova kishte nevojë.

Postimi i plotë i presidentit Thaçi:

Gjatë qëndrimit në SHBA, pata kënaqësinë ta takoj mikun tim dhe të Kosovës, ish zv. Presidentin Joe Biden.

Në ditët tona më të vështira, Biden ishte zëri ynë. I tillë do të mbetet përgjithmonë.

Përjetësisht do t’i jemi mirënjohës zotit Biden dhe familjes së tij, me të cilën Kosova ka lidhje të veçantë, ashtu siç është e veçantë dhe e përjetshme miqësia e jonë me SHBA-në.

/MegaPress.al/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …