Ballina / Lajme / Bota / Thaçi udhëton në Sofia
Loading...

Thaçi udhëton në Sofia

Presidenti i Republikës së Kosovës  z. Hashim Thaçi ka udhëtuar në bullgari, përkatësisht  në Sofie  me ftesen e kryeministrit bullgar, Boyko Borisov. Thaçi do të takohet  me liderë të Ballkanit Perëndimor dhe përfaqësuesit më të lartë të BE-së.

Në kë takim pjesmarrës janë kryeministrin bullgar, Boyko Borisov, presidentin e Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherinin, si dhe komisionerin e BE, Johannes Hahn.

Në këto takime do të diskutohet lidhur me perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor.

 

/MegaPress.AL/

Loading...

Shikoni gjithashtu

NISMA SOCIALDEMOKRATE ARTIKULUESE E VËRTETË E KËRKESAVE TË QYTETARËVE TË KOSOVËS, PËR SHTETIN QË DUAM

Jemi në një moment jashtëzakonisht të rëndësishëm për Kosovën dhe fatet e saj të së …

Loading...