Ballina / Lajme / Thaçi viziton Shqipërinë me rastin e “28 Nëntorit” ditës së flamurit
Loading...

Thaçi viziton Shqipërinë me rastin e “28 Nëntorit” ditës së flamurit

Presidenti i Republikës së Kosovës z. Hashim Thaçi me delegacion ka udhëtuar për në Shqipëri, për nder të festës së flamurit. Z. Thaçi është pritur nga z. Meta. Ndërsa z. Thaçi ka postur në rrjetin social dhe disa fotografi duke vendosur kurora me lule në varrin e Ismail Qemajl-it.

Postimi i plotë

Sapo arrita në Vlorë, ku vendosa kurorë me lule pranë varrit të njërit prej etërve të shtetit shqiptar, Ismail Qemal Bej Vlorës. Duke shpallur Pavarësinë e Shqipërisë, ai jetësoi ëndrrën e rilindasve tanë dhe u bë frymëzim për përpjekjet shekullore të popullit shqiptar për liri. HTH

/MegaPress.al/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …