Ballina / Show Bizz / “Ti ma more zemrën time”, çfarë baladë e bukur nga Aziz Murati!
Loading...

“Ti ma more zemrën time”, çfarë baladë e bukur nga Aziz Murati!

Një super baladë mjaft e ndjerë dhe e bukur sapo ka ardhur, kënduar nga këngëtari Aziz Murati, e cila shihet edhe nga klikimet në kanalin Youtube që po pëlqehet mjaft nga ndjekësit. Artisti i njohur pas një këngë të bukur patriotike dhuruar për Pavarësinë e Kosovës, ka lëshuar një tjetër projetk të bukur muzikor, këtë herë një baladë që mban titullin “Ti ma more zemrën time”. Edhe këtu këngëtari ka treguar vokalin e tij të rrallë, ndërsa kënga ka si orkestrues Eroll Doganin dhe Lulzim Kryeziu në Studio Erona Prizren, ndërsa me klarinetë ka punuar Ekrem Kryeziu. Nëse do të klikoni vetëm një hërë në këtë këngë, do të mund ta ridëgjoni disa herë atë, pasi vërtetë është e bukur që nga teksti e deri te interpretikmi i shkëlqyerit nga artisti Aziz Murati.

Shikoni gjithashtu

Këngët e suksesëshme të Berat Alili & Rexhije Fazliu (Foto-Video)

Industria muzikore shqiptare aktualishtë është shumë produktive. Fal zerit shumë melankolil dhe te veqant Berat …

Loading...