Ballina / Sport / Tifozët e Flamurtarit kan sulmuar policin dhe mysafirët
Loading...
Tifozet e Flamurtarit, duke festuar shenimin e golit, gjate ndeshjes se futbollit, Teuta-Flamurtari i Vlores, 1-1, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, e luajtur ne stadiumin Niko Dovana, ne Durres.

Tifozët e Flamurtarit kan sulmuar policin dhe mysafirët

Gjatë ndeshjes së zhvilluar në mes klubeve futbollistike Vllazërimi dhe Flamurtari ka ndodhur një incident. Ku në fund të ndeshjes tifozët e Flamurtarit kan sulmuar policin të cilët kan qenë prezent në stadion për siguri dhe mysafirët.

Gjatë tentimit të vërjes në pranga për njërin nga tifozët e Flamurtarit, kan reaguar edhe të tjer tifozë dhe kan arritur ta largojnë të dyshuarin për incidentin e bërë.

Ndërsa klubi futbollistik Flamurtari përmes një komunikate ka kërkuar falje për incidentin e shkaktuar ndaj mysafirëve.

Ndërsa dihet se te dy ekipet kan mbetur barazi 1:1.

Komunikat nga K.F. Flamurtari

Klubi jonë i kerkonë falje publikishtë ekipit FC Vëllaznimi dhe të gjithë sportdashësit e futbollit të Kosoves.
Ajo qfarë ndodhi është me të vertetë e pakëndshme për ne si ekipë, për tifozet tanë, shikuesit e të gjithë.

Shpresojmë që këto gjëra të mbesin të kaluara dhe të mos persëriten më.

/MegaPress.al/

Shikoni gjithashtu

Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është …