Ballina / Sport / Tirana fiton Superkupën e Shqipërisë
Loading...

Tirana fiton Superkupën e Shqipërisë

Ka përfunduar ndeshja mes Tiranës dhe Kukësit, ku bardheblutë kanë fituar Superkupën e Shqipërisë me rezultatin 1:0.

24 herë kampionët e Shqipërisë shënuan golin e fitores në fund të ndeshjes me anë të Hoxhallarit, ndërsa të dy ekipet e mbyllën ndeshjen me nga 10 lojtarë për shkak të daljeve me kartonë të kuq.

Kështu për Tiranën është e 11 herë që fiton këtë kupë, ndryshe nga Kukësi që e ka fituar vetëm një herë. /albeu.com /

Shikoni gjithashtu

Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është …

Loading...