Ballina / Shendetesi / Ushqimi dhe Dieta / Tortë snikers
Loading...

Tortë snikers

Përbërësit
250 gr margarinë
200 gr sheqer 
100 gr kikirika
200 gr çokollatë të kuzhines
300 gr keksa të bluar
1 filxhjan çaji qumësht
100 gr çokollatë të zezë

Shkrijme margarinen dhe mbi te hedhim qumshtin, cokollaten 200 gr,kikirikat e grimcuar,qumshti ,sheqer pluhur,keksa.

Perzihet masa, behet e nje dhe vendoset ne enën katrore.

Marrin cokollaten e shkrire dhe me ane te 1 luge vaji mbi avull ja hedhim përmbi.

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Receta për gullash

Përbërësit: 1 kg mish viçi 500 gr qepë 3 thelbinjë hudhër 1 karrotë 2 luge …

Loading...