Ballina / Lajme / Bota / Tramp pezullon vizat për emigrantët turq përgjegjje te njejt i kthen Erdogan
Loading...

Tramp pezullon vizat për emigrantët turq përgjegjje te njejt i kthen Erdogan

Pas një deklarate për media të shtunen nga presidenti amerikan Donald Tramp tha se “Do të pezullohen të gjitha vizat  emigrantët turq dhe se duhet të rishikohet angazhimi i Turqisë për sigurinë e misionit në SHBA”.

Ndërsa përgjegjje të shpejt i ka dhënë edhe presidenti  i Turqisë z. Erdogan duke e bllokuar sistemin e vizave për  qytetarët amerikan. Qytetarët amerikan sipas z. Erdogan do mund të hyjn në Turqi, vetëm nëse marin viza diplomatike.

/MegaPress.al/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...