Ballina / Lajme / Bota / Trump e lavdëron Kim Jong Un: More vendim të mençur
Loading...

Trump e lavdëron Kim Jong Un: More vendim të mençur

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka lavdëruar liderin e Koresë Veriore, Kim Jong Un, për shtyrjen e vendimit për ta sulmuar territorin amerikan në Paqësor, Guam, dhe për paralandimin e përshkallëzimit të tensioneve mes dy vendeve.

“Kim Jong Un i Koresë Veriore mori një vendim shumë të mençur dhe arsyeshëm,” ka shkruar Trump sot në Twitter, përcjell Express.

Trump ka theksuar se do të ishte katastrofike dhe e papranueshme sikur Kim të vendoste ta sulmonte Guamin.

“Ajo alternativë do të ishte katastrofike dhe e papranueshme,” ka shkruar Trump./Express/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …

Loading...