Ballina / Lajme / Kosovë / U ndërpritet marrëdhënia e punës 57 policëve të akuzuar për ryshfet
Loading...

U ndërpritet marrëdhënia e punës 57 policëve të akuzuar për ryshfet

Pesëdhjetë e shtatë policë të Trafikut Urban dhe të Njësisë së Kontrollit të Autostradave nuk do ta veshin më uniformën e policit. Atyre u është ndërprerë marrëdhënia e punës nga Policia e Kosovës, pas përballjes me drejtësinë për korrupsion.

Procedura disiplinore, siç i është konfirmuar “Kohës Ditore”, është duke vazhduar edhe kundër dy policëve të tjerë, ndaj të cilëve Komisioni i Brendshëm Disiplinor i PK-së ka kërkuar hetim shtesë.

Të 59 policët u patën arrestuar në fund të vitit të kaluar gjatë një aksioni të gjerë policor. Ata u patën ftuar për t’u marrë në pyetje në Inspektoratin Policor të Kosovës (IPK). Nga aty patën dalë të prangosur dhe me urdhër të prokurorit u patën dërguar në qendra të mbajtjes në polici.

/Shenja/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …