Ballina / Lajme / Bota / Urim i veçantë në 10 vjetorin e pavarsisë së Kosovës vie nga Bill Klinton (Video)
Loading...
It may be in former President Bill Clinton's (and his wife's) interest to help keep the Democratic party together for the next convention.

Urim i veçantë në 10 vjetorin e pavarsisë së Kosovës vie nga Bill Klinton (Video)

Ish Presidenti amerikan Bill Klinton ka uruar përmes një video 10 vjetorin e pavarsisë  së Kosovës. Duke besuar se Kosova është e lirë tani dhe se gjithmonë do të ketë vend të veçantë në zemrën e tij.

“Kosova gjithmonë do të ketë vend të veçantë në zemrën time. Jam shumë krenar që si president i SHBA-ve munda t’ju ndihmoj që ta ndërtoni të ardhmën e lirë, prosperuese dhe tolerante.

Unë vazhdoj të besoj se Kosova është plotësisht e lirë dhe vend që do të bëhet anëtar i plotëfuqishëm i BE-së dhe NATO-s.  Është e rëndësishme për miqtë tuaj gjithandej botës që të vazhdoni të punoni dhe ta lëni konfliktin dhe të kaluarën pas”, ka thënë nder tjerash Bill Clinton.

Kosovo Anniversary

Congratulations to the people of Kosovo on the 10th anniversary of their independence.

Posted by President Bill Clinton on Freitag, 16. Februar 2018

 

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …