Ballina / Auto / Ngjarje / Vdes pasi merr drogë “zombie” jashtëzakonisht të rrezikshme
Loading...

Vdes pasi merr drogë “zombie” jashtëzakonisht të rrezikshme

Një burrë ka vdekur dhe një tjetër është në spital pasi të dy kishin marrë një drogë “zombie” e cila është lloj i drogës ligjore “high Spice”, njofton policia.

Të dy besohet se e kanë marrë drogën “Black Mamba”, e lloj sintetik të kanabisit dhe drogë psikoaktive e cila mund të blihet për rreth 10 funte në Britani të Madhe

Burri 37-vjeçar u shpall i vdekur në vend të ngjarjes pasi që emergjenca ishte thirrur në një adresë në qendër të qytetit Nottingham.

Burri tjetër, një 39-vjeçar, u shtrua në spital dhe thuhet se gjendja e tij stabile, shkruan Nottigham Post.

Policia ka paralajmëruar kundër përdorimit të kësaj droge.

(Kosova Sot)

Shikoni gjithashtu

EGY, fituesja e Best new artist dhe Best Female artist në ,,Shkodra Fest” (foto dhe video)

Egy është një këngëtare vetëm 17 vjeç, por e cila që në fillim hyri rrëmbimshëm …