Ballina / Show Bizz / Muzike / Vegim Furra ardhmeria Gjakoves qe ndez atmosferen ne qdo mbremje muzikore
Loading...

Vegim Furra ardhmeria Gjakoves qe ndez atmosferen ne qdo mbremje muzikore

Vegimi është i lindur në Gjakove ku edhe jeton,është një këngëtarë i talentuar në të gjitha zhanret muzikore.

Ka një zë që dallon nga të tjerët dhe është i mirëpritur kudo, qysh i vogël ka qenë pjesë e festivaleve te ndryshme në Gjakovë.

Vitin e kaluar ka nxjerr në treg këngën e tij më të re me klip me titull “Të du”,ka të mbaruar shkollën e mesme, dhe vijon studimet ne njerin nga universitetet private te Kosovës.

Lidhur me muzikën Vegimi filloi të këndojë që në moshën e re duke i përcjelur hapat e gjyshit,babit dhe xhaxhait te tij. Është pjesë e shumë mbrëmjëve muzikore dhe ahengjeve të ndryshme familjare.

Si risi e fundit e tij është se tani ka formuar edhe bendin e tij më të ri “Prima Band”,ku janë mjaft aktiv dhe kanë arritur shumë suksese së bashku./MegaPress

Shikoni gjithashtu

Në këto ditë të vetizolimit, ja deri ku arrin kreativiteti e të rinjve

Kosova është në gjendje emergjence e gjithë kjo pasi janë konfirmuar disa raste pozitive në …