Ballina / Lajme / Kosovë / Vetura godet një 15 vjeçare në Skenderaj, policia prangos shoferin
Loading...

Vetura godet një 15 vjeçare në Skenderaj, policia prangos shoferin

Rreth orës 10:44 është raportuar një aksident trafiku me fatalitet, në stacionin policor në Mitrovicë.

Aksidenti ka ndodhur në rrugën rajonale Mitrovicë – Skenderaj, përkatësisht në segmentin rrugor në fshatin Terrnavc, ku të përfshirë në aksident ka qenë një automjet i udhëtarëve dhe dy këmbësor

Si pasojë  e aksidentit, pas lëndimeve të marra këmbësoria e moshës 15 vjeçare, gjinia (F) ka ndërruar jetë, kurse lëndime të lehta ka pësuar edhe këmbësorja tjetër e moshës 15 vjeçare gjinia(F), në vendngjarje përveç njësisë se hetimeve të Njësisë Rajonale të Komunikacionit Rrugor ka qenë edhe Prokurori i Shtetit.

Ndaj të dyshuarit shkaktarit të aksidentit F.L., 36 vjeçar, nga Prokurori i Shtetit është caktuar masa e ndalimit policor.

/MegaPress.al/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...