Ballina / Lajme / Bota / Vrasësi i avokatit grek Zafeiropolus ishte përdhunues vajzash
Loading...

Vrasësi i avokatit grek Zafeiropolus ishte përdhunues vajzash

Shqiptari Mikela Brahimas 23 vjeçar është arrestuar nga policia greke, pasi ditë më parë ka vrar avokatin e njohur grek Mikela Brahimas. Sipas një raporti nga policia lëshuar mediave bëhet e ditur se Brahimas ishte vrasës dhe purdhunues vajzash.

Ai në vitin 2007 kishte ndaluar veturen e një qifti të rinj, ku pasi e ka larguar pronarin nga vetura ai e ka dhunuar një vajzë 18 vjeçare.

Ndërsa dy muaj më vonë në stacionin policor në Athinë, është lajmëruar një rast tjetër i një vajze 19 vjeçare, ku i njejti kishte kryer mardhenie seksuale me vajzen duke e kërcenuar me armë zjarri se do ta vriste.

Aktin e dhunimit e kishte kryer në një shkretëtirë në Greqi, ndërsa të dashurin e vajzes e kishte keqtrajtuar fizikisht.

Mikelas Brahimas është arrestuar nga policia greke, por pas një viti është liruar nga burgu. Pas shumë dhunimesh, vjedhjesh, e kërcenim me armë, ai ka vrar avokatin Zafeiropolus.

Detajet rreth vrasjes së avokatit dhe arsyeja e vrasjes është duke u hetuar ende nga policia greke.

/MegaPress.al/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …