Ballina / Lajme / Kosovë / Vritet Betim Ibrahimaj në Siri pjestar i ISIS-it
Loading...

Vritet Betim Ibrahimaj në Siri pjestar i ISIS-it

Betim Ibrahimaj nga Komuna e Istogut është vrar në Siri. Lajmin për vrasjen e tij e ka konfirumuar bashkëshortja e tij e cila kishte shkuar në Siri bashk me Betimin. 

Familjarët e Betim Ibrahimaj me të kuptuar për vrasjen e djalit të tyre i vili ju kishte bashkangjitur ISIS -it, kan hapur të pame dhe po vazhdojnë të presin ngushllime nga miq dhe të afërmit e tyre.

Për vrasjen e Betimit janë në dijeni edhe polisia e Kosovës, ndërsa sa i përket bashkëshortes së Betimit ajo gjendet në Siri dhe nuk dihet nëse do të mund të kthehet në Kosovë. Numri i të vrarëve nga Kosova në Siri dhe Irak shkon në 76.

 

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …