Ballina / Lajme / Bota / Vritet gazetarja e BBC pasi kishte zbuluar se DJ me famë botërore ishte pedofil
Loading...

Vritet gazetarja e BBC pasi kishte zbuluar se DJ me famë botërore ishte pedofil

Hulumtuesja britanike për pedofili  Liz Mac Kaen 52 vjeç është gjetur e vdekur në banesen e saj. Sipas mediave britanike vdekja e saj është e dyshimt, pasi që ka mundësi  të jet vrar.

Ajo vite me radhë ishte duke punuar për zbardhjen e shumë rasteve pedofilie e posaqërisht të pedofilit Jimmy Savile.

Kaen më par kishte punuar në BBC por pasi ishte ofruar gjurmëve të Savile ajo ishte dëbuar nga puna. Kaen nuk ishte ndalur me zbardhjen e përdhunimeve të pedofilis deri në 2014 ku në gjykatë paraqiti të gjitha dokumentet duke vërtetuar se Jimmy Savile ishte pedofil.

Sevilia ishte DJ i parë në BBC, kishte një sallë vallëzimi dhe mblidhte fonde. Shumë herë ka qenë vullnetar në spitale, në repartet e pediatrisë. Ai kishte abuzuar seksualisht me fëmijët në çdo vend ku kishte shkuar. Por askush nuk kishte pasur guxim ta raportonte për abuzim seksual.

Liz Mac Lean është gazetarja e dytë e BBC e cila vritet, pasi që në vitin 1999, ishte vrar hulumtuesja e BBC , Jill Dando  për të cilen askush nuk ka reaguar në zgjedhjen e vrasjes së saj duke përfshir edhe stafin e BBC.

Dando ishte gazetarja e cila kishte filluar të miret me zbardhjen e rasteve të pedofilëve. Menaxhmenti I BBC vazhdoj punen duke e mbyllur çështjen e vdekjes së saj.

/MegaPress.al/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...