Ballina / Lajme / Bota / Vritet në Siri i riu nga Pestova e Vushtrrisë
Loading...

Vritet në Siri i riu nga Pestova e Vushtrrisë

Një i ri nga Pestova e Vushtrrisë,  me iniciale K. A është vrar gjatë luftimeve në Siri. Sipas disa të afërmëve të tij treguar për MegaPress thanë se ai kishte vite që jetonte në Gjermani dhe pas një kohe i kishte lajmëruar familjen se ju ishte bashkuar ISIS-it.

Edhe pse familja e tij nuk ishte e pajtimit dhe shumë herë e kan lutur të kthehet, ai ka refuzuar.

Për vrasjen e të riut nga Pestova, janë njoftuar edhe policia e Kosovës. Ndërsa sipas të dhënave zyrtare mësohet se në Siri  gjenden edhe 196 qytetarë të Kosovës prej të cilëve 95 fëmijë dhe 40 gra.

 

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …