Ballina / Lajme / Vritet një vajzë nga Kumanova në Siri
Loading...

Vritet një vajzë nga Kumanova në Siri

Një vajzë nga Kumanova e cila katër vite më par ishte bashkangjitur ISIS-it, është mësuar se ka vdekur në Siri. E reja ishte arratisur katër vite më par nga shtëpia dhe vetëm pas një muaji ishte lajmëruar se ishte në Siri.

Lajmin për vdekjen e saj i është kumtuar familjarëve të saj nga MPB. Sipas tyre vajza ka humbur jeten kur ISIS po luftonte ashpër me forcat  terroriste e që ISIS-i pësoj humbje të mëdha gjatë  këtij aksioni.

Kujtojna se ditë më par është vrar edhe një shqiptar nga Pestova e Vushtrrisë, ndërsa mbeten edhe shumë familje të tjetra shqiptare në territorin e ISIS-it.

 

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …

Loading...